Bemutatkozik a Magyar Fulbright Egyesület

The Association concentrates its efforts in the fields of culture, research and education.

Read our mission in English

Our mission in English

In 1991, the Hungarian Fulbright Association was established by Hungarian Fulbright alumni to promote the goals of the Fulbright Program, even after completion of their stay in the United States.

The Association is a nonprofit, legal entity operating as an independent, social organization to:

• bring together Hungarian scholars who have returned from their Fulbright experiences in the United States and who support a continuing relationship among alumni in the spirit of the Fulbright Program,
  • assist American Fulbrighters and other scholars in adapting to local circumstances and to shape professional personal contacts between American scholars and Hungarians. The Association’s "home host" evenings with former Hungarian Fulbrighters’ families have enriched the U.S. Fulbrighters’ stay in Hungary.
  • help create contacts between Hungarian institutes, individuals and American cultural, research, educational institutions and experts,
  • encourage relationships with other national Fulbright associations and patronize regular meetings of European Fulbright Associations,
  • organize and arrange conferences, excursions and other cultural programs.

Az egyesület célkitűzései

• Összefogja a Fulbright Program keretében az Egyesült Államokban járt szakembereket, oktatókat, kutatókat, tanárokat, diákokat és támogatja együttműködésüket a Fulbright eszme képviseletében.
  • Folyamatos kapcsolatot tart a kinntartózkodó ösztöndíjasokkal, gyűjti és rendszerezi az Egyesület számára fontos, friss információkat.
  • Előmozdítja és segíti, hogy a Fulbright és más ösztöndíjakkal minél többen utazzanak hazánkból az Egyesült Államokba.
  • Elősegíti a Magyarországra érkező amerikai Fulbright ösztöndíjasok kapcsolatteremtését és beilleszkedését.
  • Segíti a magyar intézetek és magánszemélyek kapcsolatkiépítését amerikai kulturális, kutató és oktatási intézményekkel és személyekkel.
  • Közreműködik az amerikai nyilvános ösztöndíj és más pályázati lehetőségek magyarországi publikálásában, és terjesztésében. Segítséget, szakmai tanácsokat ad a pályázóknak, felkérés esetén közreműködik a pályázatok elbírálásában.
  • Ápolja a kapcsolatokat a nemzeti Fulbright egyesületekkel, különösképpen az amerikai Fulbright Associationnel.
  • Szorgalmazza az európai Fulbright egyesületek rendszeres találkozóját.
  • Segíti a magyar Fulbright Bizottság munkáját.
  • Társadalmi rendezvények (kirándulások, kulturális programok) szervezésével is hozzájárul a fenti célok megvalósításához.

tag

esemény

cél

ország

Az egyesület vezetősége

Kovács GyörgyElnök

Nagy ZoltánElnökhelyettes, gazdasági vezető

Baksa Máté

Csanád Máté

Csepeli Eszter

Lackó József

Szalay Péter

Az egyesület felügyelőbizottsága

Brückner Huba

Vass László

Zoltayné Paprika Zita

Az Egyesület elérhetősége

A Fulbright ösztöndíjasok levelezőlistája

1. A lista a Fulbright ösztöndíjjal az USA-ban járt szakemberek számára kíván kapcsolattartási lehetőséget biztosítani, a Fulbright Egyesület céljai között meghatározott témakörökben.
  2. Kérjük, hogy a listán csak a Fulbright szellemiséggel összhangban, ahhoz méltó módon kommunikáljanak a tagok.
  3. Kérjük továbbá, hogy egy témához egy személy részéről kettőnél több hozzászólás ne érkezzen.
  4. A kommunikáció során tilos a másik személyét, becsületét, jó hírnevét vagy emberi méltóságát sértő megnyilatkozás.
  5. A fenti szabályok megsértésének következménye a levelezőlistai tagság törlése.

Iratkozz fel most

Egyesületi tagdíj

Az Egyesület számlaszáma 11711041-20869070 (OTP), ide kérjük a tagdíj-befizetéseket (4000 HUF/év)

A tagdíj befizetése az MNB szabványon alapuló (és jelenleg az OTP és a Raiffaisen mobilbankos alkalmazásaiban támogatott) QR kóddal is lehetséges ezen a linken, vagy közvetlenül ezt a kódot beolvasva:
QR code

Egyesületi dokumentumok

Adatkezelés

[A többi dokumentum belépés után tekinthető meg]